Nic tak pozytywnie nie pobudza jak Wiosna :) 💖🙌🌈🍀🌷🌸🌹🌺🌻🌼

No to moi mili- oficjalnie mamy WIOSNĘ ;-) Tak bardzo przez wszystkich wyczekiwaną, wypatrywaną..
I z tej okazji postanowiłam zamieścić wpis na moim blogu (ostatnimi czasy trochę zaniedbywanym ;-) Postanawiam poprawę, ale niczego nie obiecuję, bo nie lubię obiecywać i nie dotrzymywać słowa..;-)
A o czym będzie dzisiejszy wpis? 
O kilku zasadach, których powinno się przestrzegać w drodze przez życie. To są moje zasady, ale polecam je każdemu ;-)
1.  Zawsze bądź uśmiechnięty –nawet nie wiesz ile możesz dzięki temu zyskać ;-) Polacy z natury nie są tacy.. to cecha wspólna dla południowców – Włosi, Hiszpanie, Grecy (przed problemami gospodarczymi;-) to nacje najbardziej roześmiane i optymistycznie patrzące na życie i dlatego to właśnie te kraje wybieramy na nasze wakacje- po całym roku spiny, realizacji planów sprzedażowych itp, zabiegania o lepsze życie, o więcej pieniędzy, więcej znajomych, jesteśmy tym po prostu zmęczeni i dlatego pragniemy zaznać odrobiny luzu, radości, życzliwości..odnośnie życzliwości- to jest mój punkt nr 2.
2. Lepiej być uprzejmym i życzliwym, niż rozkrzyczanym i niecierpliwym człowiekiem..każdy ma prawo do gorszego dnia- tak jak Ty, prawo do tego ma pani sprzątająca, ekspedientka w sklepie czy urzędniczka..a życzliwością i uśmiechem (patrz punkt 1) zyskujesz, a nie tracisz..czasami lepiej ugryźć się w język, niż być powodem jeszcze gorszego dnia drugiego człowieka.
3. Każdego dnia bądźmy za coś wdzięczni ;-) Za Rodzinę, Przyjaciół, słońce, pracę, zdrowie..bo wyobraźcie sobie życie bez tego ;-) 
4. Pamiętajmy o innych- nie można całe życie być egoistą i myśleć tylko o własnych potrzebach i własnym interesie..czasami fajnie zrobić coś dla drugiego człowieka i to BEZINTERESOWNIE!
5. Nie rób niczego na siłę ;-) Tej zasady przede wszystkim ja się musze trzymać, bo momentami o tym zapominam. W życiu trzeba być cierpliwym i wierzyć we właściwy czas! Ja się tego uczę każdego dnia, bo jestem typem niecierpliwym, co chciałby wszystko tu i teraz, a czasami na większe szczęście trzeba dłużej poczekać, jak mawiała moja Babcia.
6. Problemem nie jest sam problem, tylko nasze podejście do niego i jeśli coś jest poza naszą kontrolą to najzwyczajniej w świecie- odpuśćmy..czasami to najlepsza metoda poradzenia sobie z tym!
7. Nie przejmuj się opinią innych! Ludzie będą zawsze gadać –czasami dobrze, a czasami źle (po to dostali język;-) ale to nie oznacza, że powinniśmy przejmować się tym! Każdego nie zadowolimy (bo po co;-)) a zawsze lepiej być wyjątkowym i oryginalnym, bo kopia zawsze będzie tylko kopią.
8. Jeśli masz gorszy dzień posłuchaj muzyki i policz do dziesięciu- mi pomaga;-) 
9. Słuchaj swoich przeczuć i intuicji, a mniej popełnisz w życiu błędów ;-)
10. Otaczaj się dobrymi ludźmi, którzy chcą być przy Tobie, bo Cię najzwyczajniej w świecie lubią i potrafią Ci to okazać. Innych traktuj życzliwie, ale nie dopuszczaj zbyt blisko, jeśli nie chcesz być zranionym i wykorzystanym.
11. Znajdź takie osoby, z którymi połączy cię bliskość charakteru, myślenia i serca i nie pozwól im odejść! Razem podbijecie świat!
12. Odżywiaj się zdrowo, bo w końcu w zdrowym ciele zdrowy duch (ale to już kwestia Ewy Chodakowskiej ;-)
13. Miej pasję!!! Bo dzięki niej nigdy nie zaznasz nudy ;-) 
14. Żyj tu i teraz, bo co jeśli jutra nie będzie..
15. Kochaj mocno, wybaczaj szybko i szanuj innych!

Niech ta wiosna będzie dla Was wyjątkowa ;-) bo dla mnie już taka jest :*


Komentarze

Popularne posty